Najczęściej zadawane pytania

1Jak można czyścić filc?

Nasze produkty są wykonane z wysokogatunkowego filcu poliestrowego nadającego się do prania w pralce. Temperatura prania 30 stopni oraz program specjalny dla tkanin delikatnych (syntetycznych).

Najlepiej jednak filc prać ręcznie w wodzie o temperaturze nieprzekraczającej 30°C, używając delikatnych środków piorących przeznaczonych dla wełny. Suszyć w stanie rozłożonym, aby produkt zachować właściwy kształt. Filc można prasować w niskiej temperaturze (1 kropka na żelazku).

2Gdzie produkujemy wyroby z filcu?

Wszystkie produkty z filcu produkujemy na wysokiej jakości maszynach w Polsce. Nie importujemy gotowych produktów z Chin, dzięki temu nasze produkty charakteryzuję się ciekawym wzornictwem, powtarzalnością zamówionego wzoru oraz wysoką jakością.

Cały proces produkcyjny od "pomysłu" po realizację zamówienia odbywa się w siedzibie firmy w Poznaniu.

3Dlaczego grawer jest bardziej widoczny na jasnych kolorach filcu?

Grawerowanie na produktach z filcu odbywa się za pomocą specjalnego lasera, który wypala cienką warstwę w filcu. W miejscu wypalania laserem grawer będzie ciemniejszy niż bazowy kolor filcu. Z tego powodu, grawer jest bardziej widoczny na jasnym kolorze produktu z filcu.

Na produktach stosujemy różne metody znakowania filcu: laser, nadruk, folia flex i flock, haftowanie oraz metki.

Zapraszamy do kontaktu w celu doboru najlepszej metody znakowania, dla Państwa zamówienia.

4Jakie są minimalne ilości do złożenia zamówienia?

Mimo, że specjalizujemy się w dużych zamówieniach to jednak staramy się traktować każde zamówienie indywidualnie więc na pewno odpowiemy na każde zapytanie. Większość wzorów posiadamy w stałej ofercie więc możliwe jest wtedy zamówienie już od 30-50 sztuk.

Prosimy o kontakt z naszym specjalistą, dzięki temu odpowiemy Państwu na każde pytanie.

5Czy posiadacie Państwo swoje produkty na magazynie?

Nie, w naszych magazynach jest tylko filc. Każdy produkt powstaje na zamówienie klienta. Klient może dzięki temu wybrać kolor filcu i rozmiar zamawianego produktu.

6Czy realizujecie Państwo projekty klienta?

Tak, jak najbardziej. Mogą Państwo wysyłać zapytania dotyczące projektów indywidualnych.